Заробіток на печерицях

Вирощування печериць вважається одним із дуже рентабельних видів бізнесу, яким часто займаються у промислових масштабах. Але його велика перевага в тому, що для цього заняття може бути досить власного підвалу чи гаражу.

Чому саме печериці? Справа в тому, що ці гриби дуже невибагливі до умов і їх можна вирощувати безперервно цілий рік, без жодних обмежень. Тоді ж як лісові гриби при штучному вирощуванні даватимуть зовсім не ті результати – відсоток відходів значно більший і складніші умови вирощування.

Отже, для того, щоб розпочати грибний експеримент, вам потрібне закрите приміщення. Можна зняти якесь старе приміщення із площею понад 100 кв.м, зробити мінімальну реконструкцію та зробити так, щоб температура повітря в ньому постійно була плюс 12 градусів, а вологість – 80%, з обов’язковою вентиляцією. Щодо світла, то до нього печериці невибагливі. Щоб забезпечити задану вологість, доведеться придбати спеціальне обладнання для туманоутворення.

Наступним важливим кроком буде приготування компосту. Але оскільки від його якості залежить ледь не все, то дуже радимо придбати його у відповідних виробників. Маючи готовий субстрат, його викладають в спеціальні коробки глибиною 30 сантиметрів. Всередині цих коробок встановлюють термометри для контролю температури. Коли субстрат прогріється до 26 градусів, туди опускають міцелій – грибницю, яка і є «насінням» майбутніх грибів. Вже через 30-50 днів після посадки ви зберете свій перший урожай, який будете збирати постійно впродовж 2-3 місяців.

Приблизна оцінка витрат на реалізацію такого проекту буде наступна. Вартість компосту з грибницею оцінюють в 200$ за тонну. З тонни придбаного субстрату можна отримати 200 кілограмів грибів, іноді навіть 300. Заробити на продажі 200 кг. грибів можна майже 400$. Якщо рахувати, що на повний цикл для печериці йде 2 місяці, то за рік можна зробити 5-6 повторів циклу. Варто вирахувати оплату за оренду приміщення, разом з енерговитратами, витрати на амортизацію, та навіть тоді рентабельність становитиме майже 50%.

Отож, пробуйте, можливо цей бізнес саме для вас.

Читати також:

Заробляємо вирощуванням полуниці!

Заробляємо вирощуванням полуниці!

Всі ми добре знаємо, що полуниця – ягода сезонна. А що якщо створити такі умови, щоб вирощувати її цілий рік? Наскільки це можливо і чи справді прибутково, вам розповість наша стаття. Є...

Заморожування овочів і фруктів

Заморожування овочів і фруктів

Шокове замороження продуктів – технологія, використовуючи яку продукт довгий час буде залишатися свіжим і не втратить своїх початкових властивостей. При цьому процесі як в овочів,...