Заробляємо вирощуванням полуниці!

Всі ми добре знаємо, що полуниця – ягода сезонна. А що якщо створити такі умови, щоб вирощувати її цілий рік? Наскільки це можливо і чи справді прибутково, вам розповість наша стаття.

Є чимало кафе та ресторанів, які залюбки придбають цю смачну ягоду для своїх ексклюзивних десертів. Тож шукати того, хто придбає ваші ягоди, довго не доведеться. Цікавіше те, як саме можна організувати процес вирощення полуниці. Є спритники, які доглядають за полуницями на своїх балконах, а інші намагаються вирощувати їх у відкритому ґрунті спеціальним чином. То як же найкраще досягнути високого урожаю?

Перш ніж відповісти на це питання, треба сказати, що полуниця, така рослина, яка в зимовий час «спить», але якщо створити їй потрібні умови, то вона буде плодоносити цілий рік. Де саме ви їх створите, їй байдуже, головне, щоб вони були. Мінімальна площа, на якій можна пробувати вирощувати полуницю – це кілька метрів, але найкраще, якщо ви можете орендувати чи знайти для цього приміщення із перспективами для подальшого розширення плантації.

Обов’язковою вимогою до вашого приміщення буде постійна підтримка кімнатної температури, тож це може бути теплий гараж, або нежила кімната. Для вирощування ягід вам знадобляться поліетиленові пакети, бажано білі або прозорі із розмірами 16х200 см. та товщиною 0,2 мм. У ці пакети засипають субстрат торфу та перліту і запаюють пакет. Потім, в пакеті прорізають 7-9 сантиметрові отвори під саджанці. Висаджувати треба в 4 ряди, зберігаючи відстань між кущами у 25 сантиметрів та в шаховому порядку. Мішки викладають на підлогу, або на опори, які можуть витримати їх вагу. Потім створюється зрошувальна система, які підводять до кожного такого мішка. Роблять її зазвичай з трубок капельниці, з розрахунку – 2 літри розчину в добу на 1 мішок. На кожен мішок відводять 3 трубки – окремо для живлення верхнього шару і окремо для середнього і нижнього шарів субстрату.

За приблизними підрахунками, висадки ягід на 10м2. витрачають 50$. Один метр квадратний приносить 20-25 кг. ягід на рік, я у досвідчених практиків ця цифра сягає 50 кг. з одного метру на рік. Якщо виходити із середньої врожайності, то це 150 кл. ягід із 10 метрів квадратних. П сезон кілограм ягід коштує 25-35 грн. Навіть найменші оптові ціни дозволяють отримати від 5000 грн. за 250 кг. полуниці. Рентабельність цього бізнесу вважається 100%, бо ви повернете всі витрачені кошти уже з першим урожаєм.

Ми вам навели всі факти і цифри, а висновки ви зробите самі.

Читати також:

Заробіток на печерицях

Заробіток на печерицях

Вирощування печериць вважається одним із дуже рентабельних видів бізнесу, яким часто займаються у промислових масштабах. Але його велика перевага в тому, що для цього заняття може...

Заморожування овочів і фруктів

Заморожування овочів і фруктів

Шокове замороження продуктів – технологія, використовуючи яку продукт довгий час буде залишатися свіжим і не втратить своїх початкових властивостей. При цьому процесі як в овочів,...