Власний пейнтбольний клуб

Ви б хотіли стати власником пейнтбольного клубу і спробувати себе у цьому бізнесі? Тоді ми розповімо вам, з чого варто починати.

Скажімо, ви живете невеличкому місті, яке не входить до числа найбільших за кількістю населення і все, на що доводиться розраховувати – це 50-100 тисяч мешканців. Як правильно організувати цю справу за таких обставин? Для початку, треба з’ясувати, чи є вже у вашому місці такий клуб, бо якщо є, то будьте готові всі свої потенційні доходи розділити на два. (А це вже велике питання, чи варто так ризикувати.) Якщо конкуренти справді є, але справи у них йдуть не найкраще, ще раз сядьте і подумайте: це виключно їхня вина, чи можливо значною мірою вплив об’єктивних обставин? Якщо подібні заклади у вашому місті «довго не живуть», тим паче треба тверезо оцінити ситуацію, можливе платоспроможність ваших городян нижче, аніж вам потрібно. Якщо зваживши всі «за» і «проти» ви все ще хочете відкривати свій клуб, тоді вам варто знати наступне.

Сядьте, і сформуйте свій бізнес-план: яким ви бачите цей бізнес, як будете його розкручувати, звідки братимете на це кошти, бо ж на будь-яку справу потрібен стартовий капітал. Коли ви запишете для себе основні напрямки роботи на папері, легше розібратися, з чим можуть виникнути проблеми.

Перший реальний крок для розбудови цієї справи – закупівля потрібного обладнання. Радимо вам знайти 1-2 відомих і надійних постачальників, які давно працюють на ринку і не ризикувати із тими, про кого немає достатньої інформації. Загалом, ціни на обладнання одинакові у всіх, з невеличкою різницею у доларів 5, яку радимо не враховувати, бо при закупівлі 15-20 комплектів, кожен продавець готовий буде «скинути» ціну.

Щоб визначитися із тим, що ж саме підібрати для свого клубу, не полінуйтеся почитати відгуки і продивитися огляди маркерів і захисних масок і врахувати їх, не варто ризикувати іміджем, купуючи абищо. Пам’ятайте і про те, що дорослі можуть приходити грати зі своїми дітьми, тож і для них треба мити комплекти по розміру. І що, якщо до вас приведуть грати 20 дітей, або ж 20 кремезних чоловіків? Тому подбайте про те, щоб на кожен маркер у вас було 3 комплекти одягу – малий, середній і великий.

Щодо грального майданчику, ви повинні знати наступне. Хоч дехто думає, що це не обов’язково, бо грати можна будь де і виїжджати для цього на природу, та насправді у вас тоді буде не клуб, а «підробіток на пейнтболі». Для пристойного закладу майданчик обов’язково повинен бути обладнаний. Розраховуйте, що його доведеться будувати. Якщо ви не готові викласти кошти на «професійний» антураж, попривозьте все, що може знадобитися, із «будівельного сміття» – старі двері, дошки, кабельні котушки, покришки… словом, все те, що створить потрібну атмосферу. А потім, трохи вашої фантазії, пару відер фарби – і ви самі відчуєте, що воно було того варте.

Крім того, вислів про те, що реклама – рушійна сила торгівлі – не пусті слова. А отже і розкрутку свого закладу ви маєте продумати заздалегідь. Можливо, перший місяць роботи увага до вашого закладу буде достатньою, та коли інтерес піде на спад, вам доведеться нагадувати про себе, інакше про вас дуже швидко забудуть. Організовуйте дитячі турніри, займайтесь благодійністю, робіть міжшкільні змагання, словом, усе, щоб про вас говорили. Бо просто сидіти і чекати від клієнта дзвінків – це завідомо програшна стратегія! З часом вони телефонуватимуть вам все рідше і рідше.

Незабудьте викласти про себе всю потрібну інформацію в Інтернет – створіть свій сайт, сторінки в соцмережах, розмістіть про себе інформацію там, де, на вашу думку, «водяться» ваші потенційні клієнти. Прогляньте тематичні форуми в інтернеті, все це допоможе вам просувати свою справу.

І, наостанок, будьте готовими до того, що найважчим періодом для вас буде ваша перша зима, коли у вас ще немає достатньої кількості клієнтів, які б хотіли грати не зважаючи на сніг чи дощ. Тож було б чудово, якби у вас було якесь додаткове місце роботи чи вид заробітку. Втім, зима – це такий час, коли ви повністю можете присвятити себе розкрутці свого закладу, зробити собі ім’я і зайнятися тим, до чого раніше просто «не доходили руки».

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам налагодити свою справу і стати достойним конкурентом для усіх інших.

Читати також:

Власна пральня – чому це вигідно?

Власна пральня – чому це вигідно?

Для відкриття власного прального бізнесу вам знадобиться 10-12 тисяч доларів, які ви зможете повернути уже за рік часу. Отже, з чого слід починати і в якому напрямку рухатися? Найголовніше,...

Бізнес на доставці товарів – просто, як 2+2

Бізнес на доставці товарів – просто, як 2+2

У бізнесі завжди час – це гроші, а раз так, то завжди будуть ті, хто прагне заощадити свій час, заплативши за це гроші. Саме на цьому ми і пропонуємо вам зробити свій бізнес. По суті мова...