Прибуткова перепелина ферма – відкриваємо бізнес

Перепелина ферма – дуже рентабельний бізнес, він виправдовує себе з багатьох причин – ці птахи не сильно вибагливі до умов, за ними просто доглядати, вони не хворіють на сальмонельоз. А їх м’ясо і яйця містять дуже багато корисних речовин. Попит на таку продукцію постійний і коштує вона відповідно. Отже, з чого почати?

При великому бажанні, завести першу клітку можна і в умовах квартири, вам підійдуть клітки для канарок або папуг. При цьому, єдине, за чим справді треба дуже стежити, то це за чистотою води, не можна, щоб вона застоювалася, змінюйте її по кілька разів на день. Подбайте, щоб повз клітки не ходили ваші кіт чи собака, бо це викличе стрес і знизить несучість. Та годуйте пташок збалансованими комбікормами. Слідкуйте, щоб клітки не стояли на протягу, та щоб температура приміщення була в межах 18-20 градусів тепла. Хоча квартирний експеримент повноцінним бізнесом не назвеш, але знайти покупців із числа сусідів чи знайомих для ваших невеликих об’ємів труднощів не складе. В такому разі ця справа стане для вас таким собі підробітком.

Якщо ж ви маєте змогу обладнати для ваших перепелів спеціальне приміщення, то ваші перспективи будуть наступними. Зараз ми не говоритимемо про великі ферми із поголів’ям у кілька тисяч птахів, бо для них потрібне зовсім інше напівавтоматизоване обладнання, стають актуальними пакування, фасування, та доставка. Ми наведемо вам приклад середнього бізнесу, який вже приносить дохід, але ви ще в стані справитися зі всім самі.

Тримаючи 200-400 перепелів у клітках, температурні вимоги до вашого приміщення, мають бути ті ж самі (18-29 градусів), жодних протягів, освітлення у приміщенні не менше 12 годин (до 16 годин). Варто встановити поїльну систему із проточною водою. Порушення цих умов ослабить ваше поголів’я та негативно позначить ся на несучості птахів. Створивши всі необхідні умови для життя перепілок, треба вирішити, звідки взяти перших несучок. Ми радимо вам купувати триденних пташенят. Бо домашні перепілки яєць не висиджують, тож такі яйця одразу кладуть у інкубатор. А оскільки при перевезенні яйця можуть пошкодитися, купити малих пташенят – самий найкращий варіант. До їх прибуття, всі умови мають бути ідеальними. Щодо кормів, на одну дорослу птицю на місяць йде 1 кг. комбікорму.

Для виробництва яєць вам будуть потрібні лише курочки, півники можуть бути, але такої необхідності немає. Крім того, є досліди, які говорять про те, що незапліднене яйце містить в собі більше корисних речовин. Нестися ваші пташки почнуть у віці 1,5 місяці. Кожна пташка дає до 300 яєць на рік. А це значить, що маючи 200 курочок, на день збиратимете «урожай» із 160 яєць. Через 1,5 роки несучість ваших курочок почне знижуватися, стане доцільним віддати їх на забій і почати цикл знову.

Якщо ви тримаєте птахів на м’ясо, то вам підійдуть і півники і курочки, а посадити птахів у клітки можна щільніше. Крім того, освітлення може бути більш тьмяним. А у 1 місяць треба буде відсадити півників окремо. До 2 місяців птахи стають «зрілими» для забою і подальше їх вирощування стає недоцільним. Перед забоєм птахів не годують 12 годин. Вага тушки, залежно від породи, може бути від 80 до 150 грам.

У всякому разі, клопотів із вирощуванням перепілок не багато, а догляд за ними простий. Спробуйте, можливо саме це заняття стане вашою улюбленою справою.

 

Читати також:

Особливості бізнесу на бджолах

Особливості бізнесу на бджолах

«Чому саме бджоли?» – запитаєте ви, – а ось чому: рентабельність бджільництва становить приблизно 40%, а для заснування своє справи вам знадобиться всього 500$. Вартість однієї бджолиної...

Тварини проти стресу

Тварини проти стресу

Всі знають, що домашні улюбленці сприятливо впливають на людей. І дуже багато існує історій, де йдеться про те, що кішки і собаки покращують самопочуття і настрій хворих людей, ніж прискорюють...