Особливості бізнесу на бджолах

«Чому саме бджоли?» – запитаєте ви, – а ось чому: рентабельність бджільництва становить приблизно 40%, а для заснування своє справи вам знадобиться всього 500$. Вартість однієї бджолиної сім’ї в Україні – від 200 до 1000 грн. Тож 500 доларів цілком достатньо для закупівлі 2-3 таких сімей разом зі всім необхідним реманентом.

Маючи 3 вулики, можна отримати 30 літрів меду з кожного (в рік), що оцінюється у 2,5 тисячі гривень. При правильному підході, один вулик може давати 40-50 літрів меду.10 вуликів, це майже 350 літрів меду, і це вже 8 тисяч гривень прибутку на рік. Звісно, це надто малі цифри, як для повноцінного бізнесу, але це саме те, з чого слід починати, перш ніж братися за великий бізнес. Якщо раніше ви ніколи не мали справи з бджолами, то щоб навчитися особливостям цієї професії, варто починати з малого. Переваги таких невеликих об’ємів продукції в тому, що їх буде досить легко, по суті – в рекордні терміни, реалізувати без сторонньої допомоги. Якщо ви впораєтеся із цим завданням на відмінно, то вже другий рік роботи із пасікою зможе повністю окупити вам всі витрати і принести від 600 до 1000 доларів заробітку.

Повноцінний бізнес на бджолах починається із пасіки у 50-100 вуликів і більше. Тільки якщо один пасічник самотужки може подбати про 15-20 вуликів, то із пасікою у понад 50 вам будуть потрібні помічники. Велика пасіка у 50 бджолиних сімей дає дохід 2,5-3,5 тисячі грн. на місяць, а серйозніші гроші будуть, якщо ви володієте понад сотнею вуликів. Але сотня вуликів, це додаткові проблеми – тоді треба думати про те, як переробляти і фасувати свій мед, де і як зберігати, кому постачати.

Для середніх бджолярів, що мають менше 100 вуликів, продаж меду складає 90% усіх доходів, тоді ж як при великих об’ємах мед дає лише 40% прибутку, а решту заробітку отримують за реалізацію воску (90 грн./кг.), прополісу та інших продуктів бджільництва.

Питання реалізації меду актуальне для кожного пасічника, бо ціни на мед коливаються від 18 до 60 гривень за кілограм. Якщо ви продаєте його самі, ваш дохід буде суттєво більшим, аніж у всіх інших випадках. Посередники скуповують мед за ціною 16-18 грн./кг., кондитери приймають його за ціною 20 грн./кг., самотужки можна продати за 30-40 грн./кг. Домовитися із мережею супермаркетів про співпрацю доволі складно, з ними непрості і часто невигідні умови співпраці і досить високі й постійні вимоги об’ємів.

По при всі можливі труднощі, є один важливий аргумент, який їх переважує – рентабельність роботи досвідченого пасічника складає до 80%, більшість підприємців працюють при рентабельності 40%, а початківець і дилетант зможе почати із 10-15% рентабельності. Нехай для більшості це скоріше хобі, аніж повноцінний бізнес, та мати вдосталь цього безумовно цінного продукту для себе і своєї родини – це вже варте того, щоб спробувати.

Читати також:

Прибуткова перепелина ферма – відкриваємо бізнес

Прибуткова перепелина ферма – відкриваємо бізнес

Перепелина ферма – дуже рентабельний бізнес, він виправдовує себе з багатьох причин – ці птахи не сильно вибагливі до умов, за ними просто доглядати, вони не хворіють на сальмонельоз....

Тварини проти стресу

Тварини проти стресу

Всі знають, що домашні улюбленці сприятливо впливають на людей. І дуже багато існує історій, де йдеться про те, що кішки і собаки покращують самопочуття і настрій хворих людей, ніж прискорюють...